Конспект уроку образотворче мистецтво 5 клас
02.02.2016, 19:00

Тема уроку. Види, жанри живопису.

Мета уроку: ознайомити учнів з видами та жанрами живопису, їх відмінностями, творами видатних живописців;

розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися спогляданням творів живопису, визначати види живопису та аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак;

виховна: виховувати зацікавленість творами живопису, повагу до художників та їхньої праці.

Тип уроку: урок  оволодіння мистецькою  грамотою.

Техніка виконання: «Відбиток»

Оснащення

Матеріали та інструменти: сира картопля, акварельні або гуашеві фарби, пензлі, прості олівці, гумки, аркуші паперу (альбоми), ємності для води, серветки для витирання рук і пензлів, клейонки.

Зоровий ряд: репродукції живописних творів (С. Васильківський «Весна в Україні»,O.  Кипренський «Портрет А. К. Швальбе», А. Рубльов «Ангел» (фреска Успенського собору у Владимирі), В. Васнецов «Богородиця» (фреска Володимирського собору у Києві), мозаїка «Оранта» (головний вівтар собору Софії Київської), вітраж «Богородиця з прекрасного скла» (кафедральний собор Богоматері у Шартрі), Ж. Сьора «Запрошення на інтермедію (парад у цирку)»). 

Випереджувальна робота: доповідь учнів

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

2. Вправа «Кольоровий кросворд «Веселка»».

Які види образотворчого мистецтва ви знаєте?

Давайте разом з вами розгадаємо кросворд.

Розгадування «Кольоровий кросворд «Веселка»».

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ж

о

в

т

и

й

 

 

 

 

 

 

 

2.

б

л

а

к

И

т

н

и

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

ч

е

р

В

о

н

и

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

ф

і

О

л

е

т

о

в

и

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

П

о

м

а

р

а

н

ч

е

в

и

й

6.

з

е

л

е

н

И

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

С

и

н

і

й

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

Ми розпочинаємо новий розділ під назвою «Живопис», в якому ми більше дізнаємося про «Види живопису», «Колірний спектр», «Колорит», «Вплив світла на колір» та «Повітряну перспективу».

Тема сьогоднішнього уроку «Види живопису»

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Слово вчителя. ЖИВОПИС (малярство) – вид образотворчого мистецтва, пов’язаний з передачею зорових образів шляхом нанесення кольорових матеріалів на зображальній площині, а також твори мистецтва, виконані в такий спосіб.

Психологи уподібнюють вплив живопису на людину до впливу музики. Світ живопису багатий та різноманітний. Це скарби, що людство накопичувало тисячоліттями. Не можна сказати, що художник змальовує життя таким, яким воно є. За допомогою фарб він передає свої думки, почуття, естетичні ідеали своєї епохи.

Художні засоби живопису:

-  колір як головний компонент живопису. Сполучення кольорів у картині створює її колорит. Колір у живописі є головним способом зображення;

-  фактура - різні способи накладання фарб. Розрізняють загладжену і не загладжену фактуру;

- світлотінь - співвідношення світла і тіні в картині. Вона використовується як спосіб зображення, створюючи ілюзію простору, підкреслює центральні частини художнього образа, створює емоційний настрій, має символічне значення;

-  малюнок - один з найбільш виразних засобів у живописі;

- перспектива - спосіб створення просторового ефекту на площині. Історія живопису знає пряму і зворотну перспективу (ікони). Крім цього, розрізняють лінійну перспективу, де всі лінії картини сходяться в одній точці, яка розташована на 1/3  горизонту;

-  ритм як композиційний спосіб також використовується при створенні мальовничих образів.

Живопис за призначенням та особливостями художнього призначення поділяють на монументальний, театрально-декораційний та станковий. Більше про кожний з видів розкажуть учні, які підготували маленькі доповіді.

 

          
 

Учитель. Сьогодні ви працюватимете у незвичайній техніці і створюватимете імітацію мозаїчного панно.

Працюватимемо у техніці відбитка. Для цього необхідно зробити штамп (кілька штампів різного розміру та форми) з жмаканого паперу. На альбомному аркуші олівцем намітьте зображення майбутньої роботи. Умочуючи штампи у розведену фарбу, створіть власне панно на аркуші паперу.

VI. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ 

Створення імітації мозаїчного панно

Етапи роботи над ескізом мозаїки:

1. Спочатку зіжмакайте кілька листочків паперу. 

2. Розведіть фарби різного кольору, підготуйте їх до роботи.

3. На папері намітьте контури ескізу мозаїки. 

4. Відбитками від штампів різної форми почніть заповнюйте ці  обриси.

5. Ті ділянки паперу, що залишилися зовні, слугуватимуть тлом. Заповніть їх іншим кольором.

VII. УЗАГАЛЬНЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Щоб перевірити чи засвоїли ви новий матеріал проведемо тестування. Якщо бачите репродукцію картини монументального живопису – плескаєте в долоні 1 раз, станкового – 2 рази, театрально-декораційного – не плескаєте. (репродукції до уроку) 

Які види живопису вам запам'яталися?

Чи доводилося вам зустрічати приклади монументального живопису? Розкажіть про свої враження.

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ 

1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, оцінювання учнівських робіт).

2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: роздивитись удома, які кольори переважають у ваших домівках; запитати у рідних про їх кольорові вподобання; принести гуашеві або акварельні фарби, прості олівці, гумки, пензлі, аркуші паперу (альбоми).

3. Проголошення уроку завершеним.

 

Категорія: образотворче мистецтво 5 клас | Додав: morozallaiwanowna
Переглядів: 301 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Діяльність закладу
  • Прозорість та інформаційна відкритість закладу  
  • Педагогічний колектив  
  • Бабусина світлиця  
  • Музей "Мужність"  
  • Навчально-методична робота  
  • Учнівське самоврядування  
  • Охорона праці  
  • Замовлення підручників  
  • Протоколи педрад  
Головне меню
  • Головна сторінка
  • Документи МОН
  • Все для вчителя
  • Сторінка для батьків
  • Дистанційне навчання
  • ЛЕГО в закладі
  • Дошкільне навчання
  • Відкритість закладу
  • Оцінювання досягнень
  • Методична робота
  • Підвищення кваліфікації
  • Якість освіти
  • Дистанційне навчання
Правила поведінки
  • Правила поведінки здобувачів освіти  
  • Правила по збору портфеля учня  
  • Правила безпечного поводження  
  • План заходів ,спрямованих на запобігання та протидію булінгу  
  • Порядок надання та розгляду заяв про випадки булінгу  
  • Порядок реагування на доведені випадки булінгу  
Про школу
  • Наша адреса
  • Педагогічний колектив 
  • Історія Журавського НВК  
  • Дошкільний заклад
  • Навчальні кабінети
  • Віртуальний музей "Мужність"
  • Віртуальний музей "Бабусина світлиця"
  • Контакти з нами
  • Гостьова книга