23.01.2021, 11:18 | |
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в Журавському навчально -виховному комплексі "Заклад дошкільної освіти-.загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади Черкаської області.УКРАЇНА Журавський НВК
13.01.2021р. Н А К А З №3
Затвердження положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в Журавському НВК І. Загальні положення Дане положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в Журавському НВК (далі – ВСЗЯО) розроблено відповідно до Законів України «Про освіту»; «Про загальну середню освіту»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»; ДСТУ ISO 9001:2015 Системи управління якістю. Вимоги; ДСТУ ISO 9000:2015 Системи управління якістю. Основні положення та словник термінів; наказу Міністерства освіти і науки України від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти» та затверджено педагогічною радою закладу (протокол №1 від 04.01.2021р) У процесі розроблення положення про ВСЗЯО враховувалися «Рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти» (Бобровський М. В., Горбачов С. І., Заплотинська О. О.). Внутрішня система забезпечення якості освіти у НВК розбудовується на виконання статті 41 Закону України «Про освіту» для спрямування та контролю діяльності закладу щодо забезпечення якості освіти. Процес створення та реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освіти базується на таких принципах:
Метою розбудови та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в НВК є:
Відповідальність за впровадження ВСЗЯО в гімназії покладається на директора НВК. ІІ. Структура внутрішньої системи забезпечення якості освіти Складовими системи забезпечення якості освіти в НВК є:
ІІІ. Політика та процедури забезпечення внутрішньої системи забезпечення якості освіти Політика внутрішньої системи забезпечення якості освіти спрямована на: 3.1. створення системи та механізмів забезпечення академічної доброчесності; 3.2. забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти; 3.3. забезпечення наявності в закладі освіти необхідних ресурсів для організації освітнього процесу; 3.4. створення в закладі освіти інклюзивного освітнього середовища; 3.5. запобігання та протидію булінгу (цькуванню); 3.6. застосування системи внутрішнього моніторингу для відстеження та коригування результатів освітньої діяльності. 3.1. Створення системи та механізмів забезпечення академічної доброчесності (див. розділ ІV); 3.2. Забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти Для ефективного управління закладу має бути забезпечена такими компонентами інформаційних систем, як:
3.3. Забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу Для організації освітнього процесу заклад освіти має бути забезпечений такими ресурсами, як:
3.4. Створення в Журавському НВК інклюзивного освітнього середовища Створення в НВК інклюзивного освітнього середовища передбачає:
3.5. Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) в Журавському НВК передбачає:
3.6. Застосування системи внутрішнього моніторингу для відстеження та коригування результатів освітньої діяльності До складу системи внутрішнього моніторингу належать:
Методи збору інформації:
– анкетування учасників освітнього процесу (педагогів, учнів, батьків); – інтерв’ю (з педагогічними працівниками, представниками учнівського самоврядування); – фокус-групи (з батьками, учнями, представниками учнівського самоврядування, педагогами).
– навчальних досягнень здобувачів освіти; – педагогічної діяльності (спостереження за проведенням навчальних занять, позакласною роботою тощо); – спостереження за освітнім середовищем (санітарно-гігієнічні умови, стан забезпечення навчальних приміщень, безпека спортивних та ігрових майданчиків, робота їдальні та буфету, вплив середовища на навчальну діяльність тощо). Інструментарій методів збору інформації:
4.1. Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками передбачає:
4.2. Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:
4.3. За порушення академічної доброчесності педагогічні працівники гімназії можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:
4.4. За порушення академічної доброчесності здобувачі освіти можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:
Критерії, правила і процедури оцінювання учнів у гімназії визначаються на основі положень відповідних наказів МОН України щодо оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти 5.1. Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у першому класі має формувальний характер, здійснюється вербально, на суб’єкт-суб’єктних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання (відповідно до наказу МОН України від 20.08.2018 № 924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі»). 5.2. Навчальні досягнення учнів других класів підлягають формувальному і підсумковому (тематичному та завершальному) оцінюванню. Оцінювання результатів навчання учнів других класів здійснюється вербально (відповідно до наказу МОН України від 27.08.2019 № 1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу»). 5.3. Оцінювання навчальних досягнень учнів 4 класів здійснюється вербально (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»):
Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-бальною шкалою:
5.4. Оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи здійснюється за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»). Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий. Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.). 5.5. Оцінювання навчальних досягнень учнів старшої школи здійснюється за 12-бальною системою(шкалою) і його результати позначаються цифрами від 1 до 12 (відповідно до наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти»). Обов’язковому оцінюванню підлягають навчальні досягнення учнів з предметів інваріантної складової навчального плану закладу. 5.6. Державна підсумкова атестація осіб, які здобувають загальну середню освіту в гімназії, відбувається відповідно до наказу МОН України від 07.12.2018 № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації» (Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 221 від 18.02.2019).
Критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу визначаються на основі положень наказу МОН України від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти». 6.1. Вимога 1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти. Критерії оцінювання: 1.1. Педагогічні працівники планують свою діяльність, аналізують її результативність. 1.2. Педагогічні працівники застосовують освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти. 1.3. Педагогічні працівники беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти (за потреби). 1.4 Педагогічні працівники створюють та/або використовують освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, веб-сайти, блоги тощо). 1.5. Педагогічні працівники сприяють формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку. 1.6. Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі. 6.2. Вимога 2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників. Критерії оцінювання: 2.1. Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації, у тому числі щодо методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. 2.2. Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність, беруть участь у освітніх проектах, залучаються до роботи як освітні експерти. 6.3. Вимога 3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти. Критерії оцінювання: 3.1. Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства. 3.2. Педагогічні працівники співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв’язок. 3.3. У закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємонавчання та інших форм професійної співпраці. 6.4. Вимога 4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності.
Критерії оцінювання: 4.1. Педагогічні працівники під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності дотримуються академічної доброчесності. 4.2. Педагогічні працівники сприяють дотриманню академічної доброчесності здобувачами освіти. VII. Критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти Критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти визначаються на основі положень наказу Міністерства освіти і науки України від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти». 7.1. Вимога 1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань. Критерії оцінювання: 1.1. У закладі освіти затверджено стратегію його розвитку, спрямовану на підвищення якості освітньої діяльності. 1.2. У закладі освіти річне планування та відстеження його результативності здійснюються відповідно до стратегії його розвитку та з урахуванням освітньої програми. 1.3. У закладі освіти здійснюється самооцінювання якості освітньої діяльності на основі стратегії (політики) і процедур забезпечення якості освіти. 1.4. Керівництво закладу освіти планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання. 7.2. Вимога 2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм. Критерії оцінювання: 2.1. Керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру. 2.2. Заклад освіти оприлюднює інформацію про свою діяльність на відкритих загальнодоступних ресурсах. 7.3. Вимога 3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників. Критерії оцінювання: 3.1. Керівник закладу освіти формує штат закладу, залучаючи кваліфікованих педагогічних та інших працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми. 3.2. Керівництво закладу освіти за допомогою системи матеріального та морального заохочення мотивує педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності. 3.3. Керівництво закладу освіти сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. 7.4. Вимога 4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодія закладу освіти з місцевою громадою. Критерії оцінювання: 4.1. У закладі освіти створюються умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу. 4.2. Управлінські рішення приймаються з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. 4.3. Керівництво закладу освіти створює умови для розвитку громадського самоврядування. 4.4. Керівництво закладу освіти сприяє виявленню громадської активності та ініціативи учасників освітнього процесу, їх участі в житті місцевої громади. 4.5. Режим роботи закладу освіти та розклад занять враховують вікові особливості здобувачів освіти, відповідають їх освітнім потребам. 4.6. У закладі освіти створюються умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти. 7.5. Вимога 5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності. Критерії оцінювання: 5.1. Заклад освіти впроваджує політику академічної доброчесності. 5.2. Керівництво закладу освіти сприяє формуванню в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції. VIIІ. Механізми реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освіти Механізми реалізації ВСЗЯО передбачають здійснення періодичного оцінювання компонентів гімназії за напрямами оцінювання відповідальними посадовими особами і представниками громадських структур закладу освіти на основі визначених методів збору інформації та відповідного інструментарію. Отримана інформація узагальнюється, відповідний компонент оцінюється, після чого зазначені матеріали передаються дирекції закладу для прийняття відповідного управлінського рішення щодо удосконалення якості освіти в гімназії. Дані щодо процедури та результатів оцінювання мають узагальнюватися зокрема в таблицях. Компоненти напряму оцінювання. До них віднесено (відповідно до наказу МОН України від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти»):
Директор : Н.В.Собецька | |
| |
Переглядів: 94 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |