20:11
Мистецтво 9 клас

Тема: Лабіринтами художньої абстракції.

Мета: Ознайомити учнів з особливостями стилю абстракціонізм та його представниками;

Завдання:

Навчальні: Навчити учнів розрізняти два типи абстракціонізму;

Розвивальні: Розвивати компетентністні уміння характеризувати твори абстракціоністів, розвивати емоційний світ учнів;

Виховні: Виховувати інтерес до творів мистецтва сучасності;

 Тип уроку: Уведення в тему.

Очікувані результати: Після вивчення теми учні зможуть називати особливості стилю абстракціонізм,  образний зміст мистецьких творів,називати його представників у живопису;   

                                                    Хід уроку

Організація пізнавальної діяльності.

II Актуалізація опорних знань. Технологія «Мозковий штурм»

1Охарактеризуйте особливості кубізму, футуризму та кубофутуризму.

2Назвіть представників цього стилю та їх твори у різних видах мистецтва.

3Які особливості ескізів костюмів П.Пікассо до балету Е.Саті «Парад»?

IIIМотивація навчальної діяльності

На початку XXcт. Світ здивували абстракціоністи,які відмовилися від реалістичності в живописі і внесли ідею неофігуративності в мистецтво.

Якщо попередні течії модернізму втілювали у своїх творах певний художній образ, то абстракціоністи відкинули ідею художнього образу. Безпредметні композиції втілювали політ фантазії художників і давали змогу глядачеві вільно трактувати їх твори. Абстракціонізм виник одночасно в деяких європейських країнах.

Його засновниками стали: В.Кандинський, К.Малевич, П.Мондріан.

Існувало 2 основні течії: 1Лірико-емоційна абстракція;

                                           2Геометрична абстракція;

Абстракція - відвернення, відволікання, абстрагування.

Представником лірико-емоційної абстракції є Василь Кандинський

(1866-1944).

Особливостями його композицій є: 

                а)орієнтація на експресію кольору, вільні форми і ритм;

                 б)імпровізація в виразі емоцій;

Для художника головне в мистецтві – духовний зміст, а засобом його вираження може бути комбінація безпредметних форм.

Для В.Кандинського найважливішою була символіка кольорів.

Він вважав, що різні кольори викликають у глядача різні емоційні реакції.

Синестезія-  сприйняття кольорів як звукових символів.

Давайте розглянемо полотна В.Кандинського:  «Поперечна лінія», «Домінуюча дуга», «Козаки».

Учні висловлюють свої враження від полотен, порівнюють абстрактну та фігуративну композиції.

Завдання: Винайдіть лініїї, кольори, плми й силуети, у яких Кандинський передає рух козаків.

Геометрична абстракція або інтелектуальна, холодна.

В ній художники створюють художній простір шляхом поєднання різних геометричних фігур, кольорових площин, прямих і ламаних ліній.

Ця течія мала такі розгалуження, як:

Неопластицизм Піта Мондріана  (1872-1944)- Нідерланди

Орфізм Роберта Делоне (1885-1941)

Супрематизм Казимира Малевича.

Робота з підручником: Учні записують в зошит особливості  творчості цих художників, споглядають картини П.Мондріан «Композиція з Червоним, Жовтим, Синім і Червоним», «Буги - вуги на Бродвеї» - записують свої враження від них.

Учні обговорюють в парах свої емоції та враження від полотен, потім презентують їх як висновок. 

Чому  на ваш погляд Мондріан обрав таку назву для творів?

Чи вдалося художнику передати ритм в геометричній абстракції?

Для характеристики творчості Р.Делоне його дружиною С.Терк-Делоне був вибраний термін - орфізм, що означало його поєднання з музикою.

Симультанізм- єдність кольору, світла і руху.  Зіставлення контрастних кіл, дисків (без світлотіні) з’являлася глибина простору, що створювала  ефект руху.

В Україні також були послідовники орфізму. Серед них В.Баранов - Росіне (1888-1944)- винахідник, скульптор, художник.. Експериментував в багатьох стилях  і став новатором у скульптурі, створив перші рухомі конструкції.

Давайте розглянемо його композицію  «Музичне капричіо». 

Розкажіть, як в абстрактній композиції передано рух, динаміку?

Самостійне ознайомлення з творчістю К.Малевича.

Робота в парах. 

Чому художник сказав про свою картину «Чорний квадрат» : «Чорне і біле- це світло і темрява, площина і безмежність» 

V Закріплення теми.

Творче завдання: Виконання композиції в стилі абстракціонізму.

Оцінювання творчої діяльності учнів.

VI Підсумок  уроку.

Рефлексія:  1Сьогодні на уроці я дізнався про…

                   2Мене вразила картина….

                    3Для мене було відкриттям те що….

VII Домашнє завдання: Опрацювати (стор.62-67)підручника.

Категорія: Навчальні предмети | Переглядів: 519 | Додав: morozallaiwanowna | Теги: Художня культура | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Діяльність закладу
  • Прозорість та інформаційна відкритість закладу  
  • Педагогічний колектив  
  • Бабусина світлиця  
  • Музей "Мужність"  
  • Навчально-методична робота  
  • Учнівське самоврядування  
  • Охорона праці  
  • Замовлення підручників  
  • Протоколи педрад  
Головне меню
  • Головна сторінка
  • Документи МОН
  • Все для вчителя
  • Сторінка для батьків
  • Дистанційне навчання
  • ЛЕГО в закладі
  • Дошкільне навчання
  • Відкритість закладу
  • Оцінювання досягнень
  • Методична робота
  • Підвищення кваліфікації
  • Якість освіти
  • Дистанційне навчання
Правила поведінки
  • Правила поведінки здобувачів освіти  
  • Правила по збору портфеля учня  
  • Правила безпечного поводження  
  • План заходів ,спрямованих на запобігання та протидію булінгу  
  • Порядок надання та розгляду заяв про випадки булінгу  
  • Порядок реагування на доведені випадки булінгу  
Про школу
  • Наша адреса
  • Педагогічний колектив 
  • Історія Журавського НВК  
  • Дошкільний заклад
  • Навчальні кабінети
  • Віртуальний музей "Мужність"
  • Віртуальний музей "Бабусина світлиця"
  • Контакти з нами
  • Гостьова книга